OK  
  OK        Cancel  

BOOKS

Simon Schama / Eugène Dabekaussen, Barbara de Lange en Tilly Maters (vertalers) Overvloed en onbehagen. De Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw. Amsterdam, Atlas Contact, 2017.
€ 25.00
Gebonden, linnen met stofomslag, 863pp.,18x25cm., talrijke ills. in kleur, in zeer goede staat (stofwikkel met lichte gebruikssporen) . ISBN: 9789045034065.
Itemnummer 22348
In dit baanbrekende werk onderzoekt de Britse historicus Simon Schama de Nederlandse cultuur tijdens de zeventiende eeuw, de periode waarin de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden uitgroeide tot een economische en maritieme wereldmacht. Hij benadert de Gouden Eeuw niet uitsluitend vanuit politieke en militaire gebeurtenissen, maar onderzoekt ook het dagelijks leven, de materiële welvaart, de religieuze overtuigingen, de moraal en de sociale verhoudingen. Kookboeken, boedelinventarissen, prenten, schilderijen en gebrandschilderde ramen vormen het uitgangspunt voor een brede cultuurhistorische analyse. Schama behandelt onder meer huiselijkheid, opvoeding, consumptie, rijkdom, bijgeloof en calvinistische zedenleer. Zo schetst hij de spanningen tussen economische overvloed en morele terughoudendheid, tussen individuele rijkdom en collectieve identiteit, en tussen de burgerlijke samenleving en haar religieuze idealen. Het rijk geïllustreerde boek biedt een veelzijdig beeld van de Nederlandse samenleving in de Gouden Eeuw. Simon Schama (°1945) is een Britse historicus, auteur en kunsthistoricus. Hij doceerde aan verschillende Britse universiteiten en is hoogleraar aan Columbia University in New York. Hij verwierf internationale bekendheid met zijn cultuurhistorische studies over Nederland, kunst en Europese geschiedenis. (AI-gegenereerde inhoudsbeschrijving)






Back to Top Privacy